FAQ

Ako zistím svoju jazykovú úroveň?

Jazykovú úroveň Vám pomôže určiť zaraďovací test na našej webovej stránke. Všetkým našim študentom však odporúčame, aby nás pred výberom kurzu kontaktovali emailom, kde sa dohodneme na osobnom stretnutí. V priestoroch Stupavskej jazykovky Vám pomôžeme určiť Vašu presnú úroveň, čo je zásadné pri výbere konkrétneho kurzu.

Učíte aj deti?

Áno, pozrite si ponuku kurzov priamo pod konkrétnym jazykom, ktorý Vás zaujíma.

Koľko študentov je v jednej skupine?

V Stupavskej jazykovke uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou, a preto sme obmedzili počet študentov v jednej skupine na maximálne štyroch, čo zaručuje individuálny prístup. Pri špecializovaných kurzoch (sobota s native speakermi, príprava na maturitu, Cambridge certifikáty a iné) je maximálny počet študentov šesť.

Ako zaplatím za jazykový kurz?

Za jazykový kurz treba zaplatiť prevodom na účet na základe nami vystavenej faktúry. Pri trimestrálnych kurzoch máte možnosť platbu rozdeliť na dve časti. Pri ostatných kurzoch je nutné vyplatiť celú čiastku naraz.

Musím si kúpiť učebnicu?

Na kurzoch všeobecného jazyka používame učebnice, ktoré Vám odporúčame kúpiť pred začatím kurzu u nás v Stupavskej jazykovke. Sú však k dispozícii aj v odborných kníhkupectvách. Na špecializovaných kurzoch sa učebnice nepoužívajú.

Ako sa môžem zapísať na kurz?

Na kurz sa môžete zapísať prostredníctvom vyplnenia online prihlášky na našom webe alebo emailom. Ďalšia možnosť je navštíviť nás po dohode priamo v priestoroch Stupavskej jazykovky, kde Vám poskytneme všetky potrebné informácie.

Môžem sa prihlásiť aj na individuálny kurz?

Áno, poskytujeme aj individuálne kurzy a kurzy vo dvojiciach. V prípade záujmu nás pre viac informácií kontaktujte emailom.

Je možné prihlásiť sa na už prebiehajúci jazykový kurz?

Ak ste sa nestihli prihlásiť na Váš vysnený jazykový kurz, stále máte možnosť sa ho zúčastniť, to však iba v prípade, že je voľné miesto. Ak sa rozhodnete začať chodiť na už prebiehajúci kurz, čím skôr nás kontaktujte. Cenu Vám podľa možností príslušne upravíme podľa počtu vymeškaných hodín. Ak si myslíte, že sa potrebujete vymeškanú látku doučiť, môžeme sa dohodnúť na individuálnych hodinách.

Dá sa pri Stupavskej jazykovke parkovať?

Áno, priamo pred Stupavskou jazykovkou je viacero parkovacích miest a v prípade, že budú obsadené, môžete použiť parkovanie na Hlavnej ceste oproti Mestskému úradu.

Kedy je vhodný slovenský lektor a kedy native speaker?

Slovenský lektor je vhodný pre študentov, ktorí si s angličtinou ešte nepotykali. Ide o úrovne A1 a A2.
Native speaker je vhodný pre študentov, ktorí sú schopní pochopiť vysvetľovanú problematiku v cudzom jazyku, ide teda o vyššie úrovne – B1, B2, C1. Native speaker je vhodný aj pre čisto konverzačné hodiny.

Je možné v Stupavskej jazykovke absolvovať medzinárodnú skúšku a obdržať certifikát ako napr. FCE, CAE, TOEFL, IELTS, DELF alebo DELE?

V ponuke Stupavskej jazykovky nie je možnosť absolvovať medzinárodnú skúšku. Vieme však ponúknuť kurzy, ktoré Vás pripravia na skúšku pre získanie Cambridge certifikátov FCE (B2) a CAE (C1), ale aj francúzskych medzinárodných diplomov DELF (B2) a DALF (C1) a španielskych diplomov DELE (B2 a C1). 

Striedajú sa na hodinách lektori?

Na našich kurzoch uprednostňujeme osobný prístup jedného lektora. Študent sa vyhne prípadnému stresu z neznámeho a zároveň má lektora, ktorý pozná jeho silné a slabé stránky. Odporúčame doplniť takýto kurz konverzáciami s inými lektormi, ideálne s native speakermi.

Čo ak mám záujem o jazykový kurz, ktorý sa vo vašej ponuke nenachádza?

Neváhajte nás kontaktovať. Pre spokojnosť našich študentov sa snažíme urobiť maximum, preto ak máte akékoľvek požiadavky a otázky, kontaktujte nás, prosím, emailom.

Môžem kurz aj darovať?

Áno, ak máte záujem o darovanie jazykového kurzu, kontaktujte nás prostredníctvom emailu, kde uvediete o aký kurz máte záujem a pre koho by mal byť. Po uhradení faktúry Vám pošleme darčekový poukaz.